Kaip teisingai sumontuoti duris? Kiekvienas remontininkas bent kartą gyvenime susiduria su šia problema. Durys būna dviejų tipų: įėjimo ir vidaus, į tai reikia atsižvelgti montuojant, nes joms reikalingos skirtingos medžiagos ir priežiūra. Pažvelkime į vidaus durų montavimą.

Parengiamieji darbai.


Asmuo, turintis tik pagrindinius statybos įgūdžius, gali montuoti duris. Pirmiausia reikia paruošti visus reikalingus įrankius ir medžiagas, šiuo atveju: plaktuką, pjūklą, atsuktuvą, gulsčiuką, kampą, grąžtą, matavimo juostą, tvirtinimo varžtus (mažiausiai 60 mm), pieštuką. , pleištai, putplastis ir, žinoma, durų komplektą.
Svarbu! Prieš pradėdami montavimo darbus, turite įsitikinti, kad įsigytos durys yra tinkamo dydžio, nepažeistos, bei išsiaiškinti durų varstymo kryptį.

Durų montavimo įrankiai

Vidaus durų montavimas.

1. Pritvirtinkite horizontalią durų rėmo dalį prie vertikalės 2 varžtais iš horizontalios plokštumos ir po 1 iš kiekvienos vertikalios.
2. Paruošę durų staktą, įstatykite ją į tarpdurį, gulsčiuku tiksliai išmatuodami tiek horizontaliai, tiek vertikaliai.
3. Įsitikinkite, kad visi dėžutės kampai yra kvadratiniai (90 laipsnių) su kampu, ir matuokliu patikrinkite, ar dėžutės plotis yra vienodas. Taip pat įsitikinkite, kad dėžutės kampų įstrižainės sutampa.
4. Jei visos aukščiau nurodytos pozicijos sutampa, pritvirtinkite dėžutę prie dėžutės varžtais, pleištais arba putplasčiu. Dėmesio! Putos sunkiai pašalinamos, todėl paviršių apsaugokite šluoste, plėvele, maskavimo juosta.
5. Sumontuokite vyrius ir įkiškite durų varčią į vyrius. Svarbu užtikrinti, kad tarpai tarp varčios ir staktos visose duryse būtų vienodi.
6. Vertikalias dėžutės atramines plokštes pritvirtinkite varžtais ir įspauskite tvirtinimo angas atitinkamos spalvos guminiais dangteliais.

Durų reguliavimas.

Laikui bėgant, varžtai gali atsilaisvinti, o durys gali šiek tiek pasislinkti žemyn arba aukštyn. Kaip tai ištaisyti?
Norėdami sureguliuoti duris žemyn, atlaisvinkite vyrių reguliavimo varžtą (dažniausiai apatinį varžtą) ir šiek tiek nuleiskite varčią. Viršutinį varžtą taip pat reikia šiek tiek priveržti.
Norėdami pakelti duris, pirmiausia šiek tiek atlaisvinkite viršutinius abiejų vyrių varžtus. Tada priveržkite apatinius abiejų vyrių varžtus, kad sureguliuotumėte varčią iki norimo aukščio. Norint tolygiai paskirstyti durų svorį ant vyrių, rekomenduojama visus varžtus sureguliuoti vienodu apsisukimų skaičiumi. Paskutinis žingsnis yra lengvai priveržti viršutinius varžtus.

Naudinga informacija.

Prieš įsukant varžtus, būtina iš anksto išgręžti 0,75 varžto skersmens skylę. Patys varžtai turi būti priveržti prie galvos.
Jei durys nešvarios, jas reikia kuo greičiau išvalyti. Durų negalima valyti įvairiomis stipriomis priemonėmis, tokiomis kaip acetonas, rūgštinės ar šarminės, abrazyvinės ar amoniako medžiagos. Geriausia juos nuplauti vandeniu ir muilu.
Vyriai ir spynos turi būti tikrinami ir sutepti kartą per metus.